Slávik Slovenska 2018


Photo © Miroslav Jurči

Vitajte na stránke Slávika Slovenska 2018

Výsledková listina
28. ročníka celoštátnej speváckej súťaže detí a mládeže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne Slávik Slovenska 2018
(finálové kolo 28. jún 2018, Koncertná sieň Slovenského rozhlasu, Bratislava)

I. KATEGÓRIA (žiaci nultých, prvých až tretích ročníkov ZŠ a žiaci ZUŠ)
Zlatý Slávik Slovenska 2018 - BARBORA PÁLKOVÁ
(ZŠ Eleny M. Šoltésovej, Banskobystrický kraj)
Strieborný Slávik Slovenska 2018 - TOBIAS JANCURA
(ZUŠ Svidník, Prešovský kraj)
Bronzový Slávik Slovenska 2018 - TERÉZIA MACEKOVÁ
(ZŠ s MŠ Školská, Čereňany, Trenčiansky kraj)

II.KATEGÓRIA (žiaci štvrtých až šiestych ročníkov ZŠ, resp. prvých ročníkov osemročných gymnázií a žiaci ZUŠ)
Zlatý Slávik Slovenska 2018 - MARTA JANOŠTINOVÁ
(ZŠ Zuberec, Žilinský kraj)
Strieborný Slávik Slovenska 2018 - JOZEF KOREŇ
(ZŠ J. A. Komenského, Trebišov, Košický kraj)
Bronzový Slávik Slovenska 2018 - LUCIA PRONEROVÁ
(Spojená škola, Letná, Poprad, Prešovský kraj)

III. KATEGÓRIA (žiaci siedmych až deviatych ročníkov ZŠ, resp. druhých až štvrtých ročníkov osemročných gymnázií a žiaci ZUŠ)
Zlatý Slávik Slovenska 2018 - HANA KOCÁKOVÁ
(ZŠ Sídlisko II, Vranov nad Topľou, Prešovský kraj)
Strieborný Slávik Slovenska 2018 - ZLATICA KUBICOVÁ
(ZŠ s MŠ Hladovka, Žilinský kraj)
Bronzový Slávik Slovenska 2018 - TERÉZIA PODHRADSKÁ
(ZUŠ Milana R. Štefánika, Považská Bystrica, Trenčiansky kraj)

Diplom Petra Dvorského Slávik Slovenska 2018 - NELLA HOREČNÁ
(ZUŠ Kúty, Trnavský kraj)

---

Finalisti 28. ročníka celoslovenskej speváckej súťaže detí a mládeže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne Slávik Slovenska 2018

I. kategória
(žiaci nultých, prvých až tretích ročníkov ZŠ a žiaci ZUŠ)
1. TOBIAS JANCURA, ZUŠ Svidník, Prešovský kraj
2. NATÁLIA STOLIČNÁ, ZŠ Bojná, Nitriansky kraj
3. ZORA KONÁRSKA, Súkr. základná škola Znievska, Bratislavský kraj
4. NELA HOREČNÁ, ZUŠ Kúty, Trnavský kraj
5. TERÉZIA MACEKOVÁ, ZŠ S MŠ Školská, Čereňany, Trenčiansky kraj
6. LEA MALATINKOVÁ, ZŠ s MŠ Podbieľ, Žilinský kraj
7. BARBORA PÁLKOVÁ, ZŠ Eleny M. Šoltésovej, Krupina, Banskobystrický kraj
8. LAURA ČUROVÁ, ZŠ Cyrila a Metoda, Košice, Košický kraj

II. kategória
(žiaci štvrtých až šiestych ročníkov ZŠ, resp. prvých ročníkov osemročných gymnázií a žiaci ZUŠ)
1. LUCIA PRONEROVÁ, Spojená škola, Letný, Poprad, Prešovský kraj
2. NATÁLIA MARTINSKÁ, ZŠ J. A. Komenského, Nesvady, Nitriansky kraj
3. KRISTÍNA SZARKOVÁ, ZŠ Dudova, Bratislava, Bratislavský kraj
4. ESTER DANIELOVÁ, ZUŠ Skalica, Trnavský kraj
5. DANIELA LICHVÁROVÁ, ZŠ J. Kráľa, Nová Dubnica, Trenčiansky kraj
6. MARTA JANOŠTÍKOVÁ, ZŠ s MŠ Podbieľ, Žilinský kraj
7. EMA MAJEROVÁ, ZŠ s MŠ A. Sládkoviča, Hrochoť, Banskobystrický kraj
8. JOZEF KOREŇ, ZŠ J. A. Komenského, Trebišov

III. kategória
(žiaci siedmych až deviatych ročníkov ZŠ, resp. druhých až štvrtých ročníkov osemročných gymnázií a žiaci ZUŠ)
1. HANA KOCÁKOVÁ, ZŠ Sídlisko II, Vranov nad Topľou, Prešovský kraj
2. NATÁLIA MARTINSKÁ, ZŠ J. A. Komenského, Nesvady, Nitriansky kraj
3. KATARÍNA KRIGOVSKÁ, ZŠ J. G. Tajovského, Senec, Bratislavský kraj
4. NINA VIDLIČKOVÁ, ZŠ Kornela Mahra, Trnava, Trnavský kraj
5. TERÉZIA PODHRADSKÁ, ZUŠ M. R. Štefánika, Považská Bystrica, Trenčiansky kraj
6. ZLATICA KUBICOVÁ, ZŠ s MŠ Hladovka, Žilinský kraj
7. MATÚŠ BALKO, ZŠ s MŠ Bzovík, Banskobystrický kraj
8. LUKÁŠ LEŠKO, ZŠ Bruselská, Košice, Košický kraj

---


Partneri Slávika Slovenska: