Slávik Slovenska - Doterajší víťazi
Víťazi doterajších
ročníkov SLÁVIKA SLOVENSKA (1991 – 2013)
1. ročník – Bratislava 1991
MICHAL SEREDIČ (Nitra)
2. ročník – Banská Bystrica 1992
MICHAL ČIERNY (Bratislava)
3. ročník – Ružomberok 1993
JAROSLAV PAVLIGA (Stará Lesná)
4. ročník – Bardejov 1994
LUCIA UKROPCOVÁ (Rohožník)
5. ročník – Piešťany 1995
MICHAL STÍSKAL (Stará Turá)
6. ročník – Piešťany 1996
I. kategória MÁRIA ČÍROVÁ (Zavar)
II. kategória ZUZANA PÍŠOVÁ (Kanianka)
7. ročník – Lučenec 1997
I. kategória FRANTIŠEK GREGA (Bratislava)
II. kategória DANIELA HIKANÍKOVÁ (Papradno)
8. ročník – Sabinov 1998
I. kategória STANISLAV BAŇAS (Pečovská Nová Ves)
II. kategória JÁN MORÁVEK (Ivanka pri Dunaji)
9. ročník – Bratislava 1999
I. kategória LEÓNA NADÁNYIOVÁ (Kežmarok)
II. kategória MÁRIA ČÍROVÁ (Zavar)
10. ročník – Nitra 2000
I. kategória TERÉZIA KUBASÁKOVÁ (Liesek)
II. kategória JÁN SOTÁK (Lúčka)
11. ročník – Nové Mesto nad Váhom 2001
I. kategória ĽUBICA MORIAKOVÁ (Humenné)
II. kategória DANIEL GOGA (Vyšný Žipov)
12. ročník – Šaľa 2002
I. kategória DOROTA BALCIAROVÁ (Rimavská Sobota)
II. kategória DANIELA SADLOŇOVÁ (Púchov)
13. ročník – Prešov 2003
I. kategória DOROTA BALCIAROVÁ (Rimavská Sobota)
II. kategória ANNA ŠEFČÍKOVÁ (Brezovica)
14. ročník – Trnava 2004
I. kategória LUCIA JACKOVÁ (Lipany)
II. kategória FILIP KAVOŇ (Spišská Nová Ves)
15. ročník – Trenčianske Teplice 2005
I. kategória PAULÍNA OVÁDKOVÁ (Trenčín)
II. kategória LENKA SPODNIAKOVÁ (Lučenec)
16. ročník – Košice 2006
I. kategória MIRIAM BYSTRIČANOVÁ (Likavka)
II. kategória DENISA KOPAČKOVÁ (Bratislava)
17. ročník – Zvolen 2007
I. kategória MARIANNA VASILENKOVÁ (Svidník)
II. kategória MARTINA KERTÉSZOVÁ (Nitra)
III. kategória ANNA ŠEFČÍKOVÁ (Brezovica)
18. ročník – Zlaté Moravce 2008
I. kategória HANKA PAULEOVÁ (Prievidza)
II. kategória MIRIAM BYSTRIČANOVÁ (Likavka)
III. kategória ERIKA ŠUTÁ (Kysucký Lieskovec)
19. ročník – Žilina 2009
I. kategória NIKOLA ROVŇÁKOVÁ (Michalovce)
II. kategória VANESA KOKYOVÁ (Bratislava)
III. kategória DENISA KOPAČKOVÁ (Bratislava)
20. ročník – Bratislava 2010
I. kategória VIKTÓRIA BELAYOVÁ (Bratislava)
II. kategória ANNA LUKÁČOVÁ (Ružomberok)
III. kategória TATIANA MATKOVČÍKOVÁ (Hlohovec)
21. ročník – Piešťany 2011
I. kategória PAULÍNA ŠOLCOVÁ (Bratislava)
II. kategória ANDREA SOKOĽÁKOVÁ (Stará Ľubovňa)
III. kategória DANIELA HOLOMANČINOVÁ (Vranov n/Topľou)
Cena Petra Dvorského: ANNA LUKÁČOVÁ (Ružomberok)
22. ročník – Rybník 2012
I. kategória LAURA RENDEKOVÁ (Lučenec)
II. kategória HANA PAULEOVÁ (Prievidza)
III. kategória MARIANNA ČUCHTOVÁ (Sedlice)
Cena Petra Dvorského: IVANA ŠRÁMEKOVÁ (Rybník)
23. ročník – Vráble 2013
I. kategória LAURA ILEČKOVÁ (Nitra)
II. kategória SAMUEL ADAM (Sedlice)
III. kategória DOROTA TÓTHOVÁ (Košice)
Cena Petra Dvorského: MIROSLAVA SZUNYAIOVÁ ( Rimavská Sobota)
24. ročník –
Pezinok 2014
I. kategória: SÁRA VARŠOVÁ, ZUŠ Heľpa (Banskobystrický kraj)
II. kategória: TERÉZIA PODHRADSKÁ, ZUŠ Štefánika,
Pov.Bystrica (Trenčiansky kraj)
III. kategória: PAULÍNA PILÁCIKOVÁ, ZŠ Brvnište (Trenčiansky
kraj)
Cena Petra Dvorského: DOMINIKA PAŇKOVÁ, ZUŠ Svidník
(Prešovský kraj)
25.
ročník – BRATISLAVA – PETRŽALKA 2015
I. kategória VANDA MARINČÁKOVÁ, Humenné
II. kategória LAURA RENDEKOVÁ, Lučenec
III. kategória PAULÍNA ŠOLCOVÁ, Bratislava
26. ročník – TOPOĽČANY 2016
I. kategória LAURA PAVLIGOVÁ, Kežmarok
II. kategória SÁRA VARŠOVÁ, Heľpa
III. kategória SAMUEL ADAM, Sedlice
27. ročník – SKALICA 2017
I. kategória MAREK DIKOŠ, Terchová
II. kategória RICHARD JAKUBOC, Michalovce
III. kategória BARBORA LUPTÁKOVÁ, Rimavská Sobota
28. ročník – BRATISLAVA 2018
I. kategória BARBORA PÁLKOVÁ, Krupina
II. kategória MARTA JANOŠTINOVÁ, Zuberec
III. kategória HANA KOCÁKOVÁ, Vranov nad Topľou
29. ročník – Bratislava 2019
I. kategória: KAROLÍNA BUZÁKOVÁ, Detva
II. kategória: ĽUDMILA LUKÁČOVÁ, Svidník
III. kategória: SÁRA VARŠOVÁ, Heľpa