Slávik Slovenska - Aktuality


Tlačová správa

28. ročník Slávika Slovenska 2018 v Slovenskom rozhlase

Celkovo 24 finalistov 28. ročníka celoslovenskej speváckej súťaže detí a mládeže v interpretácii ľudovej piesne Slávik Slovenska 2018 sa predstaví na národnom finálovom kole, ktoré sa uskutoční 28. júna 2018 v Koncertnej sieni Slovenského rozhlasu, Mýtna 1 v Bratislave. Garantom súťaže je operný spevák Peter Dvorský. Ústredná porota na čele s predsedom Spolku hudobného folklóru Ing. Jozefom Tkáčikom udelí zlatých, strieborných a bronzových slávikov v troch súťažných kategóriách. Mladých interpretov ľudových piesní bude sprevádzať Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu pod vedením Miroslava Dudíka.

V základných - školských kolách najstaršej speváckej súťaže detí sa v 28. ročníku zúčastnilo vyše 35 tisíc detí z takmer 2000 škôl na Slovensku. Podujatie vyvrcholí galakoncertom v koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu dňa 28. júna 2018 o 16.00 hod., na ktorom sa predstavia všetci víťazi. Čestným hosťom podujatia bude ikona v interpretácii slovenskej ľudovej piesne Anna Šatanová, laureátka Slávika Slovenska z roku 2005 Lenka Spodniaková a detský folklórny súbor Čuňovský kŕdeľ.

Podujatie podporilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, Spolok hudobného folklóru, Hudobný fond, Slovenský ochranný zväz autorský. Hlavným partnerom podujatia je RTVS, Slovenský rozhlas. Organizátorom 28. ročníka Slávika Slovenska 2018 je Občianske združenie Slávik Slovenska.
(pš)


---OBJEDNÁVKA CD "ZLATÝ PRAMEŇ SLOVENSKEJ HUDBY"

---OBJEDNÁVKA CD "NAŠI NAJMILŠÍ SLÁVICI"
---